Hogyan öntözzünk helyesen a gyepet és a növényeket?

Összegyűjtöttünk a legfontosabb lépéseket 

Mindenki egy mesés zöld gyepszőnyeget képzel el, ha álmai kertjére gondol.

De hogyan maradhat ugyanolyan csodás az év minden szakában? Összegyűjtöttük a legfontosabb tippeket, hogy egész évben gyönyörködhessen kertjében.

Első lépés mindenképpen a gyepszőnyeg kialakítása. Érdemes időt szakítani a tervezésre, az elhelyezésre, gondoljuk végig mi hova kerüljön a kertben, mielőtt belefognánk a folyamatba. Válasszuk meg jól a telepítés idejét is, hiszen, ha túl nagy forróságban rendeljük a gyepszőnyeget, az könnyen megéghet és nem tud begyökeresedni. Telepítésnél is nagy szerepe van tehát az öntözésnek, ha nem ilyenkor a legfontosabb. 

Ha kiválasztottuk a megfelelő helyszínt és behatároltuk a területet, meg is rendelhetjük új gyepünket. Ezügyben keressen minket bátran elérhetőségeinken és a lehető legjobb ajánlatot adjuk Önnek: 

info@tamas-kert.hu

+3630 212 1423

Jótanácsok az öntözéshez és karbantartáshoz!

  • Korán reggel, vagy este öntözzünk, hiszen a nagy melegben a víz elpárolog a föld felszínéről.
  • Napközben, tűző napon soha nem öntözzük, hiszen a forró növények könnyen megéghetnek.
  • Inkább ritkábban öntözzünk, de akkor bőségesen, így a talaj sem tud tömörödni, és a folyadék eljut a növények gyökereihez és nem csak a talaj felső rétegét nedvesíti meg.
  • Ha esetleg növényt ültetünk nyáron nagyon figyeljünk az öntözésére, főleg a nagyobb bokrok és kis fák esetében, vagy toljuk későbbre (kora őszre) az ültetést.
  • Ha megfelelően locsoljuk, nyáron gyakrabban is nyírhatjuk a füvet, ami így tömörebb és sűrűbb lesz, ha jön a szárazság, nyugodtan hagyhatjuk hosszabbra nőni a gyepet.
  • Ne feledjük, hogy fejlődő növényeinknek, főleg a kultúrnövényeknek nagyon magas a vízigénye, így akkor is öntözzünk, ha amúgy van csapadék.
  • Ha a talaj megrepedne, kiszikkadna kicsit kapájuk meg a felszínt, így ugyanis a porhanyósabb talaj jobban megtartja a vizet.
  • Mulcsozás! Takarja a talaj felszínét mulccsal, fűnyesedékkel, szalmával, így hűvösebben tarthatjuk, a gyomok miatt sem kell annyit aggódnunk, és még a talaj megújítását és tápanyag pótlását is letudhatjuk vele, miután a zöld mulcs elkorhad és beépül a földbe.
  • Gyűjtsük az esővizet is, ez sokkal lágyabb, mint a csapvíz, növényeink jobban kedvelik és meghálálják a gondoskodást. Főleg az érzékenyebb növényeket öntözzük esővízzel, ilyen pl az orchideák.
  • Ha már a szobanövényekről van szó, őket úgy öntözzük, hogy soha nem maradjon alattuk pangó víz, azt inkább öntsük le, hiszen így könnyen elveszíthetjük a szeretett virágot, mert elrohadhat a gyökere.
  • Ha van rá lehetősége mindenképpen telepítsen automata csepegtetős öntözőrendszert kertjébe, ami megkönnyíti a napi öntözési feladatokat, ugyanakkor a megfelelő mennyiségű vízzel látja el a növényeket. Ez főleg a nyaralás idején hasznos, hiszen nyugodtan rábízhatja a rendszerre az öntözést, akkor is, ha Ön éppen a tengerparton lógatja a lábát.